شما اینجا هستید
اجتماعی » گرفتن دست نشانه احترام بین المللی نه بیگانگی!

معاون پرورشی سابق آموزش و پرورش میبد گفت: گرفتن سه انگشت نماد سه شعارهم فکری، هم دلی وهمکاری است و با علامت دست راست و سه انگشت، سلام و احترام خود را نسبت به فرد مقابل ادا می کنند.


به گزارش پایگاه خبری سنا میبد، در سفر معاون رئیس جمهور و برخی از مسئولین به میبد حاشیه هایی در خصوص دانش آموزان استقبال کننده و ادای احترام آن ها ایجاد شد که لازم شد این موضوع را از زبان فلاح برای شهروندان عزیز میبدی توضیح دهیم.
محمد حسن فلاح معاون پرورشی سابق آموزش و پرورش شهرستان میبد در این رابطه توضیحاتی ارائه داد و گفت: ادای احترام دانش آموزان با علامت سه انگشت جزو طرح پيشتازان و فرزانگان آموزش و پرورش است که عمدتاً برای ادای احترام، ادای قول و ادای سوگند پرچم، معرفی خود به دیگر اعضای تشکیلات و.. می باشد.
وی ادامه داد: طرح پيشتازان و فرزانگان یکی از فعالیت های گروهی است که به صورت بین المللی می باشد و برای ادای احترام و نشانه سلام است که جزو نشانه های مشترک بین المللی است.
فلاح تصریح کرد: تشکیلات دانش آموزی پیشتازان و فرزانگان دارای اصول و مبانی مشترکی با سایر تشکل هاست و دارای ویژگی هایی خاص و هویت تشکیلاتی است.
معاون پرورشی سابق آموزش و پرورش میبد افزود: با توجه با اینکه در تشکلات دانش آموزی برای فعالیت اصولی که دارند گرفتن سه انگشت نماد سه شعارهم فکری، هم دلی وهمکاری است و با علامت دست راست و سه انگشت، سلام و احترام خود را نسبت به فرد مقابل ادا می کنند.
محمد حسن فلاح در ادامه اذعان داشت: در این علامت سه انگشت که بر اساس سه شعار همفکری، همدلی و همکاری است علاوه بر آن سه انگشت وسط نشانه سه جزء قول، سوگند و ميثاق در تشکلات دانش آموزی نیز می باشد و انگشت شست كه روي ناخن انگشت كوچك قرار گرفته ، كنايه از روحيه، احترام و حمايت بزرگترها از كوچكترها و قوي از ضعيف است و  همچنین تعظیم و احترام کوچک تر به بزرگ تر ها است.

انتهای پیام/

#sanameybod #sanameybod

#sanameybod #sanameybod

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری سنا میبد | اخبار شهرستان میبد ، اخبار میبد ، خبر میبد