شما اینجا هستید
اجتماعی » کاهش ۳۰ درصدی آمار طلاق شهرستان میبد / نقش موثر طرح دانشنامه ازدواج در کاهش طلاق زوجین

مدیرکل سازمان بهزیستی استان یزد گفت: بر اساس آمار کارشناسان تا ۳۰ درصد از آمار طلاق شهرستان میبد با اجرای طرح دانشنامه ازدواج کاهش داشته است.


به گزارش پایگاه خبری سنا میبد، جلیل عفتی خانواده را مهمترین نهاد اجتماعی دانست و اظهار داشت: بهترین راهکار برای کاهش آمار طلاق، آموزش مهارت‌های زندگی است.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد آمار طلاق در پنج سال اول زندگی رخ می دهد، ادامه داد: نزدیک به ده درصد آمار طلاق هم مربوط به زوج هایی است که هنوز زندگی مشترک خود را شروع نکرده و زیر یک سقف نرفته اند.

مدیرکل بهزیستی استان یزد با بیان اینکه راهکارهایی برای پیشگیری از طلاق زوجین و کاهش این آمارها دنبال می شود، عنوان کرد: طرح دانشنامه ازدواج برای نخستین بار در کشور از سوی استان یزد ارائه شد که خوشبختانه نقش موثری در کاهش طلاق زوجین داشته است.

وی با بیان اینکه این طرح ابتدا در شهرستان میبد اجرایی شد، اضافه کرد: بر اساس این طرح دخترها و پسرهای بالای ۱۵ سال با شرکت در دوره هایی مباحث آموزشی و مهارت های لازم را فرا می گیرند.

عفتی خاطرنشان کرد: مباحث آموزشی مورد نظر در سه سرفصل معیارهای انتخاب همسر، خطاهای فاحش در ازدواج و اهمیت آموزش های پیش از ازدواج خلاصه می‌شود که خوشبختانه زوجین نیز از این آموزش‌ها رضایت دارند.

وی بالابردن آموزش، آگاهی، شناخت و مهارت را مهمترین هدف اجرای طرح دانشنامه ازدواج دانست و اظهار داشت: این آموزش ها باعث می شود که زوج ها با اطلاع و با چشم باز، وارد زندگی مشترک شوند و از آسیب‌هایی که ممکن است با آن مواجه شوند و به طلاق منجر شود پیشگیری کند.

عفتی ادامه داد: با آغاز این طرح دخترها و پسرهای زیادی در شهرستان میبد زیر پوشش طرح دانشنامه ازدواج قرار گرفتند و این طرح هم اکنون در مدارس این شهرستان در مقطع متوسطه در حال اجرا است.

مدیرکل بهزیستی استان یزد با ابراز خشنودی از اجرای این طرح گفت: بر اساس آمار کارشناسان تا ۳۰ درصد از آمار طلاق شهرستان میبد با اجرای این طرح کاهش داشته است.

انتهای پیام/

ایلنا

با کلیک بر روی تصویر زیر عضو کانال تلگرام پایگاه خبری سنا میبد شوید و آخرین اخبار شهرستان میبد را دنبال کنید:

#sanameybod #sanameybod

 

#sanameybod #sanameybod

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری سنا میبد | اخبار شهرستان میبد ، اخبار میبد ، خبر میبد