شما اینجا هستید
اخبار شهرستان میبد » مشروح گزارش نشست خبری شهردار میبد با اصحاب رسانه

شهردار میبد در نشست خبری با خبرنگاران از اختصاص ۲۵ درصد بودجه برای آسفالت خبر داد و گفت: در سال آینده انشالله سیاست شهرداری تکمیل پروژه های ناتمام است.


به گزارش پایگاه خبری سنا میبد، نشست خبری شهردار میبد با اصحاب رسانه و خبرنگاران برگزار شد.

شهردارمیبد در ابتدا از برگزاری آیین اختتامیه المپیاد ورزشی با تجلیل از ۴۰۰ نفر شرکت کننده در این المپیاد خبر داد و با اشاره به برگزاری ورزش همگانی در سال آینده خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم شهری سالم داشته باشیم باید شهروندان سالم نیز داشته باشیم.

این مقام مسئول در ادامه گفت: باید کاری کنیم که هم‌وطنان میبد را به‌عنوان مقصد انتخاب کنند و بهتر است میراث فرهنگی و انجمن های مربوط به این اداره در کمپ های ورودی از مسافران دعوت کنند تا اینکه در بافت های تاریخی منتظر مسافر بمانند.

وی از آماده سازی ۲۲ مدرسه استاندارد و مطلوب و برگزاری تور یکروزه میبدگردی با اتوبوس برای مسافران خبرداد و درخصوص فعالیت های انجام شده برای استقبال از بهار اظهار داشت: ستادهای نوروزی شهرداری با هدف زیباسازی و آماده سازی شهر به لکه گیری جداول، گل کاری، بهسازی معابر شهری، خارزدایی مسیرها و معابر، نظافت معابر، جمع آوری نخاله های ساختمانی و خودروهای فرسوده و بهبود سد معبر، نصب سفره هفت سین با طرح زیلو در محل یخچال میبد پرداخته است همچنین در راستای زیباسازی شهر نقوش مختلفی برروی جعبه برق های سطح شهر ترسیم شد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود از اختصاص ۲۵ درصد بودجه برای آسفالت خبر داد . گفت: در سال آینده انشالله سیاست شهرداری تکمیل پروژه های ناتمام است.

حسینعلی فلاح رئیس شورای شهر میبد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره خبرنگار سید سعید آبیاری، اظهار امیدواری کرد که شهرداری برای مردم خدمتگزاری کند، و گفت: ما نتوانستیم مردم را نسبت به عملکردشورا و شهرداری راضی کنیم.

وی در ادامه افزود: مردم حق دارند بدانند که شهرداری چقدر درآمد داشته است. از آنجایی که مردم ۹ درصد مالیات پرداخت می کنند، ۳ و نیم درصد آن به شهرداری تعلق می گیرد. مجموع درآمد شهرداری در سال جاری ۳۳ میلیارد تومان بوده است در صورتی که پیش بینی ما ۳۷ میلیارد است چون بخشی از بودجه شهرداری از سوی دولت پرداخت میشود و امسال متاسفانه دولتی نتوانست کمکی به شهرداری اعطا کند. این شهر را نمی توان با ۳۳ میلیارد تومان مدیریت کرد. ۵۰ درصد این بودجه صرف امور فرهنگی و مابقی صرف امور عمرانی می شود، ما چقدر می توانیم بااین بودجه آسفالت کنیم؟! کما اینکه ۶۵ درصد مطالبات مردمی مربوط به آسفالت است،‌درصورتی که حداقل برای مدیریت شهری به ۱۰۰ میلیارد تومان نیاز داریم. با این حال راهکارها و منابع مالی برای شهرداری درنظر گرفتیم از جمله اینکه ادارات دولتی راموظف به پرداخت بدهی های خود کردیم و موفق هم بودیم همچنین در صدد ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری هستیم. بنابراین دربخش خصوصی سرمایه گذاری به صورت بلندمدت انجام دادیم.

فلاح در جمع خبرنگاران از برگزاری جلسه علنی هر شنبه شب در ساختمان شورا خبرداد و گفت: شنبه شب های هرهفته مردم می توانند از ساعت ۱۸ و سی دقیقه الی ۲۱ در این جلسه شرکت کنند وبا شهردار و اعضای شورای شهر ملاقات داشته باشند.

وی از بکارگیری نخبگان در زمینه های عمرانی و … در بدنه شهرسازی خبرداد و درخصوص ابلاغ طرح تفصیلی افزود: با ابلاغ این طرح انتظار داریم میراث فرهنگی باشهرداری همکاری داشته باشد چرا که یک سوم این طرح مربوط به این ارگان است. و باید با اجرای این طرح کاری کنیم که مردم به بافت تاریخی برگردند و منازل قدیمی را احیا کنند.

رئیس شورای شهر با تأکید بر همکاری ادارات مختلف از جمله اداره برق، گاز و معاونت بهسازی بافت های فرسوده از تهیه قرارداد جامع شهری خبرداد.

انتهای پیام/

#sanameybod #sanameybod

#sanameybod #sanameybod

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری سنا میبد | اخبار شهرستان میبد ، اخبار میبد ، خبر میبد