شما اینجا هستید
اجتماعی » مشروح نشست خبری رئیس دانشگاه میبد با اصحاب رسانه + تصاویر

دکتر عباس کلانتری در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: علاوه بر برگزاري سالانه بيش از ۲۰۰ برنامه فرهنگي، امسال ۱۷ كرسي ترویجی اساتید(نظريه‌پردازي) در دانشگاه برگزار شده كه از اين لحاظ در سطح دانشگاه‌ها کم ‌نظير است.


به گزارش پایگاه خبری سنا میبد به نقل از روابط عمومی دانشگاه میبد، دکتر عباس کلانتری رئیس دانشگاه میبد ظهر روز سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۷ با حضور در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه گزارشی از عملکرد دانشگاه ارائه داد و گفت: در حال حاضر بیش از ۱۹۰۰ دانشجو در اين دانشگاه در قالب ۱۵ رشته كارشناسي، ۱۰رشته كارشناسي ارشد و چهار رشته دكتري در حال تحصیل هستند

وی ادامه داد: هر چند خوشبختانه در حال حاضر مشكل خوابگاه نداريم و با كمك خيرين بسياري از نيازهاي زيرساختي دانشگاه مرتفع شده است ولي در صورت اجراي طرح جامع و افزايش تعداد دانشجويان اين دانشگاه تا ۳۵۰۰ نفر طي بازه زماني ۵ ساله قطعاً در آينده نيازمند ايجاد فضاهاي آموزشي، كمك آموزشي، رفاهي و ورزشي و خوابگاهي خواهيم بود که از خیرین درخواست همکاری و تعامل بیشتر با دانشگاه میبد داریم.

رئیس دانشگاه میبد ضمن اشاره به ايجاد ۱۲ هزار مترمربع فضاي فيزيكي در اين دانشگاه طي یک و نیم سال گذشته اذعان داشت: دانشگاه داراي ۶ آزمايشگاه مجهز در زمينه رشته‌هاي مهندسي، پزشكي و مهندسي مواد است كه با سرمايه‌گذاري یک و نیم ميليارد تومان ايجاد شده و هم‌اكنون مورد استفاده متقاضيان غير از دانشگاه نيز هست.

رئیس شورای مراکز آموزش عالی شهرستان میبد از اقدامات خوب دانشگاه در زمينه دانشگاه سبز خبر داد و تصريح كرد: ساختمان‌هاي جديد دانشگاه از مصالح ساختماني عايق مانند ICF ساخته شده كه تاثير زيادي در مصرف بهينه انرژي براي دانشگاه داشته و علاوه بر اين در هزينه‌هاي ساخت بين ۲۰ تا ۲۵ درصد صرفه‌جويي مالي شده است.
وی گفت: در سال جاري با كشت سه هزار اصله نهال ۳۰ درصد به فضاي سبز اين دانشگاه اضافه شده كه در اين بین برخي نهال‌هاي ويژه مانند مورينگا كه يك گياه مناسب مناطق خشک و دارويي و صنعتي است، كشت شده است.
دکتر کلانتری از افزايش هيات علمي دانشگاه از ۴۳ نفر به ۶۰ نفر از سال گذشته تاكنون خبر داد و گفت: هرچند به لحاظ نسبت استاد به دانشجو از وضعيت خوبي برخورداريم ولي از نظر نسبت كارمند به استاد و كارمند به دانشجو، دچار كمبودهايي هستيم.
رييس دانشگاه ميبد با اشاره به تفاهم‌نامه‌هاي منعقد شده دانشگاه با معاونت رياست جمهوري در رابطه با ايجاد كلكسيون گياهان دارويي، گفت: در اين رابطه برخي زيرساخت‌ها فراهم شده و قرار است در كنار آن چند دمنوش‌خانه نيز براي عرضه برخي محصولات ايجاد شود.
وي همچنين به تفاهم‌نامه دانشگاه با سپاه اشاره و تصريح كرد: براساس اين تفاهم‌نامه دانشگاه در زمينه ترويج كشت گياهان دارويي در شهرستان بهاباد فعاليت خواهد كرد كه اين برنامه از ابتداي تابستان وارد مرحله عملیاتي خواهد شد.
دکتركلانتري از انعقاد تفاهم‌نامه‌هايي با برخي پژوهشكده‌ها خبر داد و گفت: دانشگاه باید از طريق انجام طرح‌هاي تحقيقاتي پلي بين دانشگاه و صنعت ايجاد كند و در حال حاضر ۱۳ انجمن علمی و دو نشیه دانشجویی در دانشگاه مشغول فعالیت هستند و علاوه بر نشريه تخصصي قيم كه به رده B ارتقا يافته، به دنبال ارتقا سه نشريه تخصصي ديگر دانشگاه نیز هستیم.

رئیس شورای مراکز آموزش عالی میبد ضمن اشاره به چاپ ۱۶ جلد كتاب از سوي اعضاي هيات علمي دانشگاه در طول دو سال گذشته بیان داشت: امسال دانشگاه نمايندگي انجمن ايراني تاريخ را برعهده گرفته كه در زمينه تاريخ ايران و اسلام فعاليت مي‌كند.
وي همچنین به كسب مجوز ايجاد پژوهشكده كاشي و سراميك از نوع دوم توسط دانشگاه اشاره كرد و گفت: البته در راستاي تقويت ارتباط دانشگاه با جامعه تعدادي كلينيك را طراحي و به دنبال تصويب انها هستيم.

رئیس دانشگاه میبد در بخش دیگری از گزارش عملکرد دانشگاه به فعالیت های فرهنگی دانشگاه اشاره کرد و گفت: علاوه بر برگزاري سالانه بيش از ۲۰۰ برنامه فرهنگي، امسال ۱۷ كرسي ترویجی اساتید(نظريه‌پردازي) در دانشگاه برگزار شده كه از اين لحاظ در سطح دانشگاه‌ها کم ‌نظير است.
دکتر کلانتری در ادامه سخنان خود، به ميزباني دانشگاه میبد از دانشجویان دختر جامعه‌ المصطفي در سال جاري اشاره كرد و گفت: در اين برنامه‌ كه با بازديد دانشجويان از بناهاي تاريخي استان انجام شد، معتقديم كه هر يك از اين افراد مي‌توانند به عنوان سفيران جمهوري اسلامي تلقي شوند.
وی همچنین به افزايش ۵۰ درصدي بودجه دانشگاه با وجود كسري‌هاي مالي هر ساله‌ي دانشگاه اشاره کرد و گفت: جا دارد از حمایت های حضرت آیت الله اعرافی امام جمعه محترم شهرستان و دکتر کمال دهقانی نماینده محترم شهرستان صمیمانه تشکر نمایم که در تحقق این امر مجدانه یاریگر دانشگاه میبد بودند.
دکتر کلانتری، همچنین ضمن اشاره به حضور دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در دانشگاه و تصويب برنامه راهبردی دانشگاه خبر داد كه براساس آن تا سال ۱۴۰۰ اضافه شدن تعداد ۱۴ رشته كارشناسي، ۲۰ رشته كارشناسي ارشد و ۴ رشته دكتري جديد بايد به رشته‌هاي دانشگاه از جمله اتفاقات خوب برای دانشگاه برشمرد.
كلانتري در پايان با اشاره به اینکه هم اکنون عضو چندکارگروه بین المللی هستیم و به دنبال جذب دانشجوی خارجی می باشیم در رابطه با تبديل دانشگاه به دانشگاه كارافرين و نسل سومي نيز گفت: دانشگاه پيشنهاد مجوز افزايش ۱۲ واحد كارافريني و مهارت‌اموزي را مطرح كرده است كه البته بخشي از اين واحدها جزو درس‌هاي كنوني دانشجويان نيز هست.

انتهای پیام/

 

با کلیک بر روی تصویر زیر عضو کانال تلگرام پایگاه خبری سنا میبد شوید و آخرین اخبار شهرستان میبد را دنبال کنید:

sanatelegram

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری سنا میبد | اخبار شهرستان میبد ، اخبار میبد ، خبر میبد