شما اینجا هستید
اخبار شهرستان میبد » قدم به قدم شاهد پایان سیطره داعش در منطقه هستیم / چندین میلیون یمنی در شرایط قحطی کم سابقه قرار دارند

آیت الله اعرافی امام جمعه میبد در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به مسائل مهم منطقه و جهان اسلام گفت : این روزها در منطقه و جهان اسلام ، قدم به قدم شاهد نزدیک شدن به پایان سیطره نظامی داعش و حرکت تروریستی هستیم.


به گزارش پایگاه خبری سنا میبد، امام جمعه میبد با بیان اینکه این حرکت های تروریستی با علائم و کدهای فراوان که دارد معتقدیم ، خود آمریکایی ها پایه آن را ریختند و مزدوران آنها در منطقه فکر آنها را تولید کردند ، تصریح کرد : آنها در صدد بودند که تمام جهان اسلام را به آتش و خون بکشند و ضربه های بزرگی هم به حیثیت و آبروی جهان اسلام وارد کردند .

مدیر حوزه های علمیه کشور اظهار داشت : در برابر این حرکت تروریستی تنها محور قوی ، محور مقاومت و ایران اسلامی بود و مالاسف امروز آنهایی که خودشان سلسله جنبان حرکت های تروریستی در عالم اند ، اما شعارهای ضد تروریستی می دهند ، چشم را بر واقعیت آشکار بستند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود : اگر قدس ، مقاومت اسلامی ، حشدالشعبی و جریان انقلاب اسلامی در منطقه نبود ، امروز داعش بر همه مجاری قدرت سیطره پیدا کرده بود در حالی که جبهه مقاومت قدم به قدم آنها را خلع سلاح می کند و آخرین مسائل در دیرالزور و بوکمال و بخش هایی دیگر عراق و سوریه در حال انجام است و به فضل خدا بساط آنها از نظر سیطره نظامی جمع خواهد شد.

ایشان با تاکید بر اینکه اگر امروز بغداد و شام در دست داعش بود بقیه حرم های ما ویران می شد و امنیت همه کشورها و کشور ما زیر سوال می رفت گفت : امروز با قدرت فکری ، مستشاری و نظامی مقاومت و ایران همه اینها نابود شدند.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه حضور بیست میلیون جمعیت عاشقانه در پیاده روی بزرگ اربعین را مهار داعش و برقراری امنیت در عراق عنوان کرد و افزود : در حالی که چند سال قبل همه این مناطق زیر بمباران قرار داشت .

* چندین میلیون یمنی در شرایط قحطی کم سابقه قرار دارند

امام جمعه میبد با اشاره به تجاوز آل سعود و کشتار بی دفاع مردم در یمن و بحرین بیان کرد : هر چند اصل این تجاوزات به خارجی ها بر می گردد اما آنچه در یمن می گذرد و خود سازمان ملل دیروز اعتراف کرد ، چندین میلیون نفر در یمن دچار قحطی کم سابقه قرار دارند و اگر این محاصره یمن ادامه پیدا کند انسانهای زیادی قربانی می شوند .

آیت الله اعرافی با بیان اینکه آل سعود در مقابل هیمنه و سیطره انقلاب اسلامی و مقاومت بهت زده هستند اذعان داشت : حکومت عربستان در حال فروپاشی است و شاهزاده های عیاش سعودی در حالی که خود در درون کشور و جهان اسلام فاسدند دنبال اصلاحات هستند.

امام جمعه میبد افزود : آل سعود در لبنان رئیس جمهور وابسته به خود را که ضعیف النفس است مجبور به استعفا کردند تا به اصطلاح با فراخوان دادن به اتباع خود جبهه مقاومت را تضعیف کنند .

* خواب های شما امریکایی ها هرگز در منطقه تعبیر نخواهد شد

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت : حزب الله و جبهه مقاومت جریان مقتدری است که در طول این سالها مقابل تروریست و اسرائیل ایستاد و امروز همه شما باطلان جمع شدید تا جبهه مقاومت را مهار کنید ، ولی به فضل خدا و به رغم همه تلاش های شما و با همت والای حزب الله و مقاومت اسلامی و ملت بزرگ ایران ما به پیش خواهیم رفت و این خواب های شما هرگز تعبیر نخواهد شد.

* اسرائیل از این معرکه جان سالم به در نخواهد برد

مدیر حوزه های علمیه کشور تصریح کرد : این را هم بدانید اسرائیل از این معرکه جان سالم به در نخواهد برد و این فریاد رسای مقاومت و ملت ایران است که صنایع دفاعی و موشکی ، سپاه و ارتش و نیروهای نظامی و امنیتی مقتدر ما هیچکدام چه در ایران و چه در سرتاسر منطقه قابل معامله نیستند و ما در این زمینه ها هرگز کوتاه نخواهیم آمد و به فضل خدا اقتدارمان را حفظ ، همبستگی و اراده پولادین مان را صیانت و بر همه این توطئه ها غالب خواهیم شد .

* انتظارات مردم استان یزد از استاندار جدید

آیت الله اعرافی در بخش دیگر از بیانات خود ضمن تبریک به استاندار جدید بیان داشت : آنچه که استان یزد از مدیریت جدید استان انتظار دارد یک تحرک اقتصادی ، ارتقاء تولید و درآمد سرانه در استان مستعد یزد است.

مدیر حوزه های علمیه کشور افزود : دوم پیشبرد مسائل مربوط به انتقال آب برای ادامه حیات در این استان مهم و تاریخی ، سوم مسائل محیط زیست چهارم مقوله مهاجرت و مهندسی درست مهاجرت و جذب نخبگان و توسعه علمی و فرهنگی استان و پنجم توازن و عدالت در همه استان است.

وی همچنین گفت : توازنی که در مناطقی از استان کمتر مورد توجه قرار گرفته است و انتظار می رود با نگاه فرهنگی ، انقلابی و معطوف به ارزشهای مهم تاریخی استان و ارزشهای اسلامی این محورها مورد توجه قرار بگیرد و همه برای ارتقاء و اعتلای استان در همه ابعاد همت کنند .

امام جمعه میبد با گرامی داشت روز و هفته کتاب و کتابخوانی ، از همه کسانی که برای توسعه فرهنگ کتابخوانی و فضاهای کتابخانه ای تلاش کردند قدردانی کرد و با بیان اینکه همچنان سرانه مطالعه در کشور پایین است بر قرار گرفتن کتابخوانی در سبد زندگی خانه و  محیط کار تاکید کرد.

آیت الله اعرافی با بیان اینکه برای این مساله باید زمینه های فراوانی فراهم کرد اذعان داشت : در مدارس ، کارخانه ها و اماکن عمومی ، باید جزء وظایفمان بدانیم که کتابهای خوب ، جذاب و سازنده تهیه کنیم .

خطیب جمعه میبد بیان کرد : هر چند امروز بخشی از مطالعات در فضای مجازی و دیجیتال است که اهمیت دارد اما نمی تواند جای کتاب متعارف را بگیرد.

ایشان بر انتخاب کتاب سازنده  برای مطالعه  تاکید کرد و گفت : در مطالعه باید انتخاب درست کتاب ، کتابی که راه زندگی را نشان دهد ، مهارت های زندگی را افزایش دهد ، ارزشهای اخلاقی و معنوی را تقویت کند باید در صدر اولویت های ما قرار بگیرد.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه با بیان اینکه کتابهایی که آگاهی و اطلاعات ما را تقویت و توانمندی ما را در انجام کار و زندگی بیشتر کند مهم هستندافزود : البته هزینه بالای کتاب و گرانی هم یکی از موانع توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی است که باید این هزینه ها پایین بیاید و خدمات ارائه کتاب در مدرسه ، مسجد ، کارخانه و اماکن عمومی توسعه پیدا کند .

آیت الله اعرافی هفته وقف را هم گرامی داشت و با بیان اینکه ما در وقف سابقه دیرین داریم و بخش زیادی از منافع عامه و خدمات عمومی می تواند بر پایه وقف و کارهای خیر ماندگار استوار شود اظهار داشت : دستگاه وقف در کشور باید احیاء و ارتقاء پیدا کند و نظام اداری وقف که با مواجه با مشکلاتی مواجه است از این موانع رهایی یابد .

مدیر حوزه های علمیه کشور گفت : اگر وقف درست اداره شود و جریان وقف اصلاح و مقررات و موازن آن تکمیل و موانع نظام اداری وقف برداشته شود ، کارهای خیر را می توان توسعه داد.

امام جمعه میبد در آغاز خطبه هم با بیان اینکه دهه آخر صفر از اربعین سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) شروع می شود و با روزهای پایانی که ایام ارتحال و شهادت پیامبر خدا و امام مجتبی و امام رضا سلام الله علیه است پایان می پذیرد و همزمان ماه صفر و این ایام ایام حزن و عزای آل الله و آل الرسول است را به همه نمازگزاران تسلیت گفت.

ایشان یاد و خاطره شهدا و شهدای مدافع حرم و مقاومت اسلامی به ویژه مرزبانان که در این ایام در دفاع از امنیت کشور به شهادت رسیدند را گرامی داشت.

امام جمعه میبد همچنین از همه آنها که از سر شوق سر از پا نشناختند و در زیارت اربعین حضور پیداکردند و بار دیگر حماسه میلیونی انسانهای عاشق سالار شهیدان را خلق کردند آرزوی قبولی و سلامتی کرد.

انتهای پیام/

میبد آدینه

 

با کلیک بر روی تصویر زیر عضو کانال تلگرام پایگاه خبری سنا میبد شوید و آخرین اخبار شهرستان میبد را دنبال کنید:

sanatelegram

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری سنا میبد | اخبار شهرستان میبد ، اخبار میبد ، خبر میبد