شما اینجا هستید
اجتماعی » ساخت و سازهای غیرقانونی؛ آسیب به سیستم شهرسازی میبد و نسل آینده

شهردار میبد در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: ساخت و ساز های غیرقانونی موجب می شود که به سیستم شهرسازی شهر میبد و نسل آینده آسیب برسد.


به گزارش پایگاه خبری سنا میبد، علیرضا نقوی شهردار میبد در نشست خبری با خبرنگاران از برگزاری جشن جهانی شدن زیلو در شهرستان میبد خبر داد وگفت: جشن جهانی شدن زیلو در ۲۶ و۲۷ بهمن ماه با حضور هنرمندان و مردم در شهرمیبد برگزار خواهد شد.

وی در ادامه بیان کرد: این جشن با حضور معاون رئیس جمهور، رئیس سازمان میراث فرهنگی و غداهی جاوی رییس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی، مسئولین استان یزد و شهرستان میبد در هتل پنج ستاره کریاس پالاس میبد برگزار خواهد شد.

شهردار میبد در ادامه از رونمایی سند شورای جهانی صنایع دستی، تجلیل از پیشکسوتان زیلو، رونمایی از تمبر یادبود رویداد جهانی شدن زیلو و رونمایی از کتابی با موضوع میبد چاپ شده توسط دانشگاه آکسفورد خبر داد.

علیرضا نقوی با بیان اینکه تمام تلاش خود را برای توسعه هنر و صنعت زیلو به کار خواهیم گرفت افزود: از المان جدید میدان زیلو شهرستان میبد رونمایی خواهد شد و همچنین خوشبختانه تسهیلاتی از سوی صندوق کارآفرینی امید به مبلغ ده میلیارد برای هنر و صنعت زیلو تخصیص داده شده است.

وی همچنین گفت: ساخت و ساز های غیرقانونی موجب می شود که به سیستم شهرسازی شهر میبد و نسل آینده آسیب برسد و شهروندان به این موضوع توجه کنند که دریافت پروانه ساخت به نفع خودشان است.

علیرضا نقوی با بیان اینکه بیش از سه هزار پرونده در کمیسیون ماده ۵ استانداری مربوط به شهر میبد است گفت: اکثر زمین هایی که در میبد تغییر کاربری یافته است مزروعی بوده یا برخی بدون اخذ مجوز اقدام به ساخت کرده اند که این موضوع برخلاف مقررات تغییر کاربری است.

شهردار میبد با اشاره به اینکه مدیریت استان نهایت همکاری خود را در حل مشکل طرح تفصیلی دارد تصریح کرد : شهروندان در اجرای هر طرحی در مجموعه شهر نقش اساسی دارند و وقتی مردم و رسانه‌ها نگاه تیزبین و منصفانه داشته باشند کمک بزرگی به مجموعه مدیریت شهری خواهد شد.

وی در ادامه از حضور ارگان شهرداری میبد در نمایشگاه مدیریت شهری و روستایی کشور در بندرعباس خبر داد.

شهردار میبد با اشاره به اینکه در آستانه بهار با ویژه برنامه‌های نوروزی به پیشواز بهار خواهیم رفت گفت : رونمایی از سند شهر گردشگر از برنامه‌های سه ساله شهرداری است همچنین شهر میبد از مسیر گردشگری باید به مقصد گردشگری تبدیل شود واین تنها با فراهم شدن زیرساختها امکان پذیر خواهد بود.

انتهای پیام/

با کلیک بر روی تصویر زیر عضو کانال تلگرام پایگاه خبری سنا میبد شوید و آخرین اخبار شهرستان میبد را دنبال کنید:

#sanameybod #sanameybod

تبلیغات شما در پایگاه خبری سنا میبد:

#sanameybod #sanameybod

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری سنا میبد | اخبار شهرستان میبد ، اخبار میبد ، خبر میبد