شما اینجا هستید
اجتماعی » دکتر صادقی میبدی گواهینامه نوبل و گواهینامه مدیریت اقتصادی اروپا را کسب کرد

دکتر روح الله صادقی اهل شهرستان میبد تاریخی ترین شهر ایران توانست گواهینامه نوبل و گواهینامه مدیریت اقتصادی در مهندسی نوین اروپا را از آن خود کند.


به گزارش پایگاه خبری سنا میبد، دکتر روح الله صادقی اهل شهرستان میبد تاریخی ترین شهر ایران و شهرجهانی زیلو و از محله یخدان میبد توانست گواهینامه نوبل و گواهینامه مدیریت اقتصادی در مهندسی نوین اروپا را از آن خود کند.

وی فارغ التحصیل رشته دکترای معماری از دانشگاه دلفت هلند و دارای شرکت تخصصی مشاور و پیمانکاری طرح نو است که دارای گواهینامه ایزو ۹۰۰۱  و صدها تقدیرنامه از ارگان های دولتی و غیردولتی می باشد.

طراح ابداعی ارائه شده توسط دکتر صادقی با توجه به داشتن تیم طراحی و اجرایی جوان، توانست گامی عظیم و موثری در زمینه پیشرفت معماری ایران اسلامی بردارد و مسیر معماری در ایران را تغییر دهد.

به گفته دکتر صادقی، این طراحی بر اساس علوم روانشناسی است و باعث ایجاد آسایش و فراهم کردن محیطی کاربردی بر پایه نیازهای انسانی می شود و اگر این امر به صورت هوشمندانه صورت گیرد علاوه بر ایجاد آسایش و آرامش، می تواند با کمترین هزینه و زمان بهترین مکان و فضاها را فراهم آورد.

دکتر روح ا… صادقی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار سنا میبد در خصوص هدف از طراحی معماری اظهار داشت: هدف من و این مجموعه در خصوص طراحی معماری بر این اصل است که باید در برگیرنده اصول معماری ایرانی و حافظ محیط زیست باشد و از این نعمت الهی جهت تامین آسایش و ایجاد فضایی مطلوب استفاده نماییم.

وی با تاکید بر ارزش های اسلامی در معماری ایرانی بیان داشت: علاوه بر این ها باید به ارزش های معماری ایرانی و اسلامی نیز توجه گردد و همجنین از عناصر و اصول کاربردی معماری اروپایی استفاده کرد که تلفیق این سه نوع معماری می تواند طراحی ابداعی را ایجاد نماید و علاوه بر رعایت تمامی اصول زندگی اسلامی، می توان از تکنولوژی اروپایی نیز بهره برد.

وی در ادامه افزود: امروزه استفاده از تکنولوژی سبب افزایش سرعت و کیفیت می گردد و باید از تکنولوژی روز دنیا استفاده کرد که این امر موجب پایین آمدن زمان کار پروژه می گردد که برای بسیاری از کارفرمایان مطلوب می باشد و علاوه بر آن هزینه های پروژه را نیز بسیار تحلیل می بخشد.

دکتر صادقی با بیان اهداف خود در معماری امروز ایران اذعان داشت: باید خلأهای موجود در معماری امروز ایران را پرکرد واین خلأ چیزی نیست جز عدم استفاده از علوم روانشناسی در طراحی معماری.

وی ادامه داد: طراحی معماری یعنی خلق فضای مطلوب جهت نیازهای روحی، روانی و انسانی که این امر زمانی باعث طراحی معماری بر پایه اصول روانشناسی و روان شناختی می شود.

لازم به ذکر است از جمله فعالیت های دکتر صادقی و مجموعه ایشان، رستورانی با ۷۰۰۰ متر زیربنا به صورت مدور که دارای فقط یک ستون در وسط می باشد و اشاره به وحدانیت و یکتایی خداوند دارد و ۱۴ پل بر روی آن که ایهام از ۱۴ معصوم جهت هدایت انسان ها به سمت یگانه راه سعادت است و به صورت چتری بر روی دیواره های رستوران قرار گرفته است و بدنه رستوران نیز متشکل از ۱۸۰درجه دیواره ی شیشه ای و۱۸۰درجه دیگر بصورت پوسته ای از معماری ایرانی که ترکیبی از آجر قزاقی و کاشی های فیروزه ای است.

جداره بیرونی رستوران در دوجداره طراحی شده است که جداره بیرونی به راس ۸٫۵متر می رسد که با توجه به شرایط اقلیمی منطقه طراحی گردیده است به گونه ای که در جداره از ترکیب دو قوس ایرانی در طول و عرض استفاده شده این امر سبب می گردد که در این چندین مسئله با وجود طوفان های با سرعت ۱۲۰کیلومتر با مواجه شدن با این قوس ها کاملا از سرعتشان کاسته شده و آسیبی به جداره وارد نشود.

با توجه به اینکه لایه بیرونی تک لایه بوده و ازهیچگونه متریال نوین مهندسی استفاده نشده است.

از دیگر دست آوردهای دکتر صادقی و شرکت ایشان، رستورانی است بر پایه طبیعت در شهر کیپ تاون آفریقای جنوبی  به علت اینکه متریال چوب در آنجا دارای ارزش ریالی پایانی می باشد و از طرفی بصورت مازاد در طبیعت وجود دارد اشاره کرد و همچنین فونداسیون این مجموعه نیز از سبدهای چوبی بافته شده است.

همچنین صدها پروژه دیگر با محوریت فضای سبز نیز در رزومه درخشان دکتر صادقی و شرکت وی می باشد.

پایگاه خبری سنا میبد برای این جوان با استعداد میبدی آرزوی موفقیت و توفیق روز افزون دارد.

انتهای پیام/

خبرنگار: محسن صادقی

 

با کلیک بر روی تصویر زیر عضو کانال تلگرام پایگاه خبری سنا میبد شوید و آخرین اخبار شهرستان میبد را دنبال کنید:

#sanameybod #sanameybod

 

#sanameybod #sanameybod

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری سنا میبد | اخبار شهرستان میبد ، اخبار میبد ، خبر میبد