شما اینجا هستید
اجتماعی » خبرنگاری عبادت الهی است / برکناری مدیران ناکارآمد از مطالبات به حق ملت است

امام جمعه موقت میبد در خطبه های نمازجمعه این هفته با اشاره به هیاهوی ترامپ و جنگ اقتصادی و روانی رسانه های غربی بر علیه کشورمان گفت : در این شرایط حساس باید در مقابل جنگ اقتصادی و ناجوانمردانه دشمن ایستادگی کنیم .


به گزارش پایگاه خبری سنا میبد ، حجت الاسلام محمد اعرافی ،در خطبه های نمازجمعه این هفته، هدف دشمن از شروع پروژه شوم جنگ اقتصادی بر علیه ایران اسلامی را ایجاد ناامیدی و یاس در افکار عمومی توصیف کرد و افزود : دشمن این جنگ تمام عیار اقتصادی را بر علیه ملت و کشور و نظام شروع کرده است تا به اهداف شوم خود دست یابد .

خطیب جمعه موقت میبد ، فراخوان دشمن بر ملت ایران را اغتشاش در کشور بیان کرد و افزود : اعتراض به پاره ای از مشکلات حق مردم و پاسخگویی وظیفه مسئولین است اما دشمن هدفش اغتشاش است و دنبال اعتماد و اعتبار زدایی ، ایجاد یاس و سیاه نمایی است و همه جناح ها در نظر دشمن یکی است و اگر موجب شود دشمن بر ما مسلط گردد همه کشور نابود می شود.

امام جمعه موقت میبد راه برون رفت از این مشکلات را فرمانبری از مقام عظمای ولایت و رهبری دانست و افزود : هماهنگی در تیم اقتصادی دولت یکی از مطالبات ملت است تا موجب ساماندهی اقتصاد کشور شود .

حجت الاسلام اعرافی ، برکناری مدیران ناکارآمد را یکی دیگر از خواسته های ملت خواند و گفت : ما خدمات دولت را ارج می نهیم اما چرا در این زمینه سکوت حکم فرماست و مدیران ناکارآمد برکنار نمی شوند .

خطیب جمعه موقت میبد بر بستن گلوگاه های فساد در نظام تاکید کرد و افزود : مهمترین چیزی که یک نظام را می تواند از بین ببرد ؛ فساد در داخل کشور است و باید جلوی بروز و ظهور این فسادها که مانع پیشرفت کشور می شود را گرفت .

وی تصریح کرد : باید با باور داشتن به ظرفیت ها و پتانسیل های داخلی کشور ، داشته ها و تولیدات داخل را افزایش دهیم .

امام جمعه موقت میبد با اشاره به هیاهوی ترامپ در بکار بستن تحریم ها در ماه جاری و آبان اظهار داشت : تمام فسلفه وجودی و حیات نظام جمهوری اسلامی ایران با تحریم دشمن اجین شده است و تنها راه برون رفت از این تحریم محکم ایستادن و کوتاه نیامدن از اصول انقلاب است .

حجت الاسلام اعرافی تصریح کرد : دشمن می خواهد با ایجاد موج روانی ملت را خسته کند اما ملت ایران راه الهی و انقلابی خودشان را ادامه خواهند داد .

خطیب جمعه موقت میبد با بیان اینکه این تهدید را باید به فرصت تبدیل کرد گفت : دولت و ملت باید نقاط آسیب پذیر را شناسایی و آن را رفع کنند.

وی تقویت مراکز علمی و پژوهشی برای حمایت از داشته ها و تولید داخل و سرعت بخشی به روند تصمیم گیری قاطع در کشور را دو راه برون رفت از این تحریم های دشمن برشمرد و گفت : دولت و ملت باید جسارت و تحول لازم را برای انجام تحولات اساسی و برون رفت از این بحران اقتصادی به خرج دهند.

امام جمعه موقت میبد چهاردهم مرداد روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی را گرامی داشت و با بیان اینکه تاکنون رعایت نشده است بر کودکشی مزدوران استکباری مثل سعودی در یمن اشاره کرد و افزود : ائتلاف سعودی بر جنگ و جنایت علیه ملت یمن و بمباران بیمارستان غیرنظامی اخیر در یمن ننگی بر بشریت و دنیای اسلام است .

وی با بیان اینکه با این جنایت ها ، تکلیف دنیای غرب و استکبار مشخص است گفت : باید این داعیه را دنیای استکبار به گور ببرد که ملت مبارز و مسلمان یمن در مقابل او تسلیم شود.

امام جمعه موقت میبد یکی از نیازهای جوامع غیرغربی را معنا کردن حقوق بشر بر اساس فکر و قوانین اسلامی خواند و گفت : کشورهای اسلامی باید این را بدانند صرف صادر کردن اعلامیه حقوق بشر مشکل آنها حل نمی شود و باید همه آزادی خواهان بر علیه جنایات حکامی که اسم شان را حاکم اسلام گذاشته اند قیام کنند .

حجت الاسلام اعرافی ، سالروز شهادت شهید آیت و شهید خلبان بابایی را گرامی داشت .

وی همچنین سالروز حمله ددمنشانه سردمدار استکبار جهانی امریکا به هیروشیما و ناکازاکی و کشته شدن ۲۲۰ هزار نفر انسان بی گناه را خاطرنشان کرد .

امام جمعه موقت میبد با تبریک پیشاپیش روز خبرنگار و گرامی داشت یاد و خاطره شهید صارمی ؛ اطلاع رسانی را امر مهمی خواند و گفت : خبرنگاری عبادت الهی است و باید پیام اسلام و انقلاب را در جهان اطلاع رسانی کند .

انتهای پیام/

میبد آدینه

 

با کلیک بر روی تصویر زیر عضو کانال تلگرام پایگاه خبری سنا میبد شوید و آخرین اخبار شهرستان میبد را دنبال کنید:

#sanameybod #sanameybod

 

#sanameybod #sanameybod#sanameybod #sanameybod

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری سنا میبد | اخبار شهرستان میبد ، اخبار میبد ، خبر میبد