شما اینجا هستید
اجتماعی » ایجاد سد معبر حق الناس است / پیاده رویی برای معلولین و سالمندان در میبد وجود ندارد!

رئیس اداره بهزیستی میبد گفت: بعضی از مغازه داران در پیاده رو ها سد معبر ایجاد کرده اند و انتظار داریم بحث سد معبر در سطح شهرستان میبد با کمک اداره صنعت، معدن و تجارت، اصناف، شهرداری و نیروی انتظامی حل شود.


به گزارش پایگاه خبری سنا میبد، سید محسن فلاح رئیس اداره بهزیستی شهرستان میبد در جلسه شورای اداری گفت: در حال حاضر ۳۰۰۰ معلول در شهرستان میبد وجود دارد و در سامانه نیز ثبت شده است.

وی ادامه داد: درحال حاضر ۱۰ مرکز توانبخشی روزانه و شبانه در شهرستان میبد درحال فعالیت هستند و این مراکز برای خدمت رسانی به معلولین ذهنی و روانی، جسمی و حرکتی و قشر سالمندان می پردازند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان میبد به بیان مشکلات معلولین پرداخت و افزود: بزرگ ترین مشکل قشر معلول جامعه میبد، مشکل تردد و مناسب سازی در معابر، پیاده رو ها و مکان های عمومی است.

فلاح در ادامه تصریح کرد: چند جلسه نیز برای حل این موضوع برگزار شد و حدود ۱۵ سال است که این موضوع درحال مطرح شدن است ولی تاکنون مشکل آن به طور کامل حل نشده است.

وی ضمن اشاره به وضعیت پیاده رو و فضاهای شهری در شهرستان میبد اظهار داشت: از شهرداران محترمی که برای مناسب سازی معابرشهر میبد وظیفه خود را انجام داده اند تشکر می کنم ولی واقعا وضعیت پیاده رو ها و معابر شهر خراب است و باید اینگونه برداشت کنیم پیاده رویی برای معلولین و سالمندان وجود ندارد.

سید محسن فلاح در ادامه توضیح داد: طبق آخرین اصلاحیه کتاب قانون جامع حمایت از معلولین، مناسب سازی مکان ها به همه دستگاه ها ابلاغ شده است و دستگاه های زیر مجموعه موظف اند مناسب سازی معابر و مکان ها را برای آسان سازی تردد معلولین انجام دهند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان میبد بیان داشت: در ادارات شهرستان مناسب سازی صورت گرفته است و خوشبختانه ۶۰ درصد از ادارات میبد تاکنون مناسب سازی شده اند ولی مناسب سازی ۴۰ درصد از ادارات باقی مانده است که شامل بانک ها نیز می شود.

وی تاکید کرد: یک سوم جمعیت شهرستان میبد شامل سالمندان، کودکان، معلولین، نابینایان و جانبازان به پیاده رو نیاز دارند و پیاده رو نیاز همه شهروندان است.

فلاح به موضوع سد معبر در شهرستان میبد پرداخت و گفت: بعضی از مغازه داران در پیاده رو ها سد معبر ایجاد کرده اند و انتظار داریم بحث سد معبر در سطح شهرستان میبد با کمک اداره صنعت، معدن و تجارت، اصناف، شهرداری و نیروی انتظامی حل شود و ایجاد سد معبر حق الناس است و باید این موضوع جدی تر گرفته شود.

وی درپایان افزود: متاسفانه مشکلاتی در بحث اشتغال معلولین خصوصاً نابینایان وجود دارد و انتظار داریم ادارات و کارخانه ها در این زمینه کمک کنند.

انتهای پیام/

خبرنگار: محسن صادقی

 

با کلیک بر روی تصویر زیر عضو کانال تلگرام پایگاه خبری سنا میبد شوید و آخرین اخبار شهرستان میبد را دنبال کنید:

#sanameybod #sanameybod

 

#sanameybod #sanameybod

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری سنا میبد | اخبار شهرستان میبد ، اخبار میبد ، خبر میبد