شما اینجا هستید
اجتماعی » اجرای طرح تفصیلی از دغدغه‌های شهرداری میبد / مشارکت شهرداری در پروژه های بافت تاریخی

شهردار میبد گفت: اجرای طرح تفصیلی از دغدغه‌های شهرداری میبد است و امیدواریم با عقد قرارداد ۱۰۶ میلیونی با یکی از شرکت ها، جهت اصلاح طرح تفصیلی گام برداریم و با به نتیجه رسیدن این طرح مشکلات زیادی که شامل ۳۲۰۰ پرونده در کمیسیون های مختلف می باشد را مرتفع کنیم.


به گزارش پایگاه خبری سنا میبد، نشست خبری شهردار میبد با اصحاب رسانه و خبرنگاران این شهرستان برگزار گردید.

محمود اسدزاده شهردار میبد در این نشست خبری گفت: اصلی ترین هدف شهرداری در آزادسازی زمین ها، کم کردن بار ترافیکی در معابر و خیابان های شهرستان بوده است.

وی در ادامه با بیان اینکه برای شهرک آیت الله اعرافی ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است افزود: شهرک آیت الله اعرافی از اهداف مهم شهرداری در سال جاری است که به ستاد بازآفرینی کشور معرفی شده است و۵۰۰میلیون تومان از طرف شهرداری تامین اعتبار شده است.

وی همچنین اذعان داشت: بیشترین هزینه شهرداری در محله شهیدیه میبد صورت گرفته است که امروز شاهد پیشرفت برخی از موارد آن هستیم.

اسد زاده افزود: ساخت و مرمت حمام سنتی شهیدیه و همچنین احداث دو پارک جدید از دیگر فعالیت های در جریان برای این محله از شهرستان میبد می باشد.

شهردار میبد با بیان اینکه طرح فاضلاب از جمله کارهای مهم شهرداری در شورای پنجم بوده و تاکنون به طول ۸۰کیلومتر انجام شده است افزود :مالیات ارزش افزوده که ازسوی اداره مالیات به شهرداری میبد تعلق گرفته است ۱۲میلیارد بوده است و نسبت به سال های گذشته ۶۰۰میلیون کاهش عوارض صورت گرفته است و بیشترین درآمد شهرداری از محل ارزش افزوده بوده است که بالغ بر چهار میلیارد تومان آن وصول شده است.

شهردار میبد به مسئله طرح تفصیلی در شهرستان میبد پرداخت و گفت: اجرای طرح تفصیلی از دغدغه‌های شهرداری میبد است و امیدواریم با عقد قرارداد ۱۰۶ میلیونی با یکی از شرکت ها، جهت اصلاح طرح تفصیلی گام برداریم و با به نتیجه رسیدن این طرح مشکلات زیادی که شامل ۳۲۰۰ پرونده در کمیسیون های مختلف می باشد را مرتفع کنیم.

شهردار میبد به عملکرد ستاد بازآفرینی پرداخت و گفت: ۱۵ قرارداد با ستاد بازآفرینی بالغ بر ده میلیارد تومان در حوزه بافت تاریخی انجام شده است که میزان مشارکت شهرداری در پروژه‌های بافت تاریخی ۵۰ درصد بوده است.

محمود اسد زاده همچنین به مرمت مسیر حرکت نخل در حسینیه قلعه فیروزآباد، معابر قدیمی محله مهرجرد و مسیر های قدیمی محله ده آباد اشاره کرد.

وی  با اشاره به تامین اعتبارکف سازی پارک بهاران اظهار داشت: توسعه پارک، تامین روشنایی و احداث پارکینگ پارک بهاران از اولویت‌های شهرداری است.

وی در ادامه از نصب ۲۰ دوربین جدید در شهرستان میبد خبرداد و افزود: جهت هوشمند سازی شهر میبد نصب ۲۰ دوربین جدید به ارزش دومیلیارد تومان در آینده نزدیک اجرا خواهد شد.

شهردار میبد تغییرات اساسی در ساختار اداری شهرداری را از فعالیت های مثبت این دوره اعلام کرد و ابراز داشت: همه تلاش هایی که در این دوره صورت گرفته با همان نیروهای سابق و با همان ظرفیت بوده است و جا دارد از تلاش های صادقانه و بی منت همه زیر مجموعه های شهرداری تشکر کنم.

محمود اسد زاده در پایان تصریح کرد: ساخت میدان میوه وتره بار و ترمینال مسافربری ،خرید کارخانه آسفالت ۱۶۰تنی به مبلغ ۳۵۰میلیون تومان توسط سازمان و حمایت از انجمن آزاد سازی زندانیان است ازجمله دیگر اقدامات شهرداری میبد است.

انتهای پیام/

 

 

با کلیک بر روی تصویر زیر عضو کانال تلگرام پایگاه خبری سنا میبد شوید و آخرین اخبار شهرستان میبد را دنبال کنید:

#sanameybod #sanameybod

 

#sanameybod #sanameybod#sanameybod #sanameybod

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری سنا میبد | اخبار شهرستان میبد ، اخبار میبد ، خبر میبد